مقالات

اهمیت آبرسانی به پوست در روز ها گرم و آفتابی

یکی از روش های شاداب کردن پوست، آبرسانی است که این کار بیش تر در آرایشگاه ها انجام ميشود . اکثر آرایشگران معتقد هستند آبرسانی به پوست براي هر پوستی و هر سنی بدون ضرر است و با توجه به نوع هر پوست، ميشود شیوه های مختلفی براي این کار برگزید . آن ها ميگويند آبرسانی به ترميم، جرم گیری، پاک سازی، لایه برداری و… کمک ميکند .

 

اهمیت آبرسانی به پوست

آبرسان پوست یا هیدرودرمی به معنی رطوبت رساندن به پوست است. با انجام آبرسان پوست میتوان سلول های آنرا سرزنده کرد تا تأثير بسزایی در شاداب بودن و جوانسازی پوست داشته باشند.

در فصل تابستان پوست های چرب، چرب‌تر می شوند و پوست های خشک می توانند هرچه بیشتر خشک شده و پوسته پوسته شوند. جوش ها، راش ها، قرمزی و  آفتاب سوختگی  از دیگر مشکلات شایع پوستی در تابستان هستند. اما با چند تغییر در برنامه روزانه مراقبت از پوست خود می توانید شادابی و درخشش این اندام را در تابستان نیز حفظ کنید.

 

  • تابستان چه تاثیری بر پوست انسان دارد؟

دماهای گرم‌تر نیاز به تغییر در روتین مراقبت از پوست را موجب می شود. اگر به خوبی از پوست خود مراقبت نکنید، آفتاب تابستان می تواند با شما بسیار نامهربان بوده و به سختی تنبیه شوید.

قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید برای پوست انسان مضر است. نه تنها این شرایط موجب برنزه شدن پوست می شود (همواره مساله بدی نیست)، بلکه می تواند موجب پیری زودرس پوست نیز شود. پوست انسان حاوی رنگدانه ای به نام ملانین است و قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید موجب افزایش تولید ملانین می شود. بر همین اساس، قرار گرفتن طولانی مدت در برابر نور مستقیم خورشید می تواند موجب تغییر رنگ پوست یا حتی برنزه شدن آن شود.

 

  • اهمیت آب رسان صورت در زيبايي

با افزایش سن، پوست آغاز به شکننده شدن و بروز چروک ميکند . اشخاص باید از سنین 30 سالگی به بعد به فکر رسيدگي به پوست خویش باشند. یکی از تاثیرگذارترین کارهایی که میتوان براي این کار انجام داد، پیروی از رژیم غذایی سالم هست. آشامیدن 8 لیوان آب در روز هم میتواند در این امر کمک شایانی کند. استفاده میوه و سبزیجات را هم نباید فراموش کرد. افرادی که دارای پوست خشک و عادی هستند، باید از کرم آب رسان پوست استفاده کنند.

 

  • اصلی ترین وظیفه کرم های آب رسان و مرطوب کننده چیست؟

کرم های آبرسان باعث تقویت پوست شده و به علت تحریک کلاژن سازی و الاستین پوست از ایجاد چروک و پیری زودرس پيش‌گيري نموده و سبب جوان سازی و طراوت پوست میشوند .

از طرف ديگر کرم های مرطوب کننده به علت وجود عناصری مثل اسید هیالورونیک، گلیسیرین، سوربیتول، روپیلن گلیکول، اسید لاکتیک و عصاره بلغور جو دو سر باعث جذب مولکول های آب به پوست شده و از این طريق باعث نرمي و طراوت پوست میشوند . هم زمان با جذب آب توسط پوست نرمي و طراوت ایجاد می شود . ولی براي حفظ این خاصیت بایستی از کرم های مرطوب کننده دارای روغن بادام شیرین، روغن زردآلو، کره شی و کره کاکائو استفاده نمود، برای این که با تشکیل یک لایه محافظ بر روی پوست جلوی از دست رفتن آب بین بافتی را می گیرند.

 

  • بهترین سن و بهترین زمان براي استفاده از کرم های آبرسان؟

هر کسی حتی در زمان بچگی و نوجوانی خویش متوجه جنس پوست خویش ميشود و باید که کم و بیش از این محصولات مراقبتی استفاده نماید. ولی پس از سن 30 سالگی استفاده از محصولات آب رسان و مرطوب کننده الزامیست، برای این که در این سن رفته رفته روند پیری آغاز شده و بدن ميزان کمتری الاستین و کلاژن تولید ميکند ، که اینها دلایلی بر وقوع پیری هستند، بنابراین به منظور پيش‌گيري از پیری زودرس باید استفاده دائم و روزانه را در دستور زندگی خویش بگذارید . ولی بهترین زمان استفاده پس از حمام هست، به طوری که اول در حمام از یک اسکراب مطلوب استفاده نمایید، اسکراب ها منفذها بسته پوست را باز نموده و سلول های مرده را از بین می برند، بنابراین در این زمان آبرسان بهتر جذب شده و بیش تر به تقویت پوست کمک ميکند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *