مقالات

ماسک آبرسان پوست با ترکیب معجزه آسای خیار

ماسک خیار یکی از بهترین روش‌های درمانی برای ایجاد لطافت و پاک‌سازی پوست است. اگر به‌دنبال پوستی تازه و جوان هستید، بهتر است ماسک خیار را امتحان کنید. خیار علاوه‌بر آبِ فراوان و موادمغذی ضروری، ویتامین‌هایی دارد که به پوست حساس صورت‌تان طراوت و روشنی می‌بخشد.

 

ماسک آبرسان پوست ماست و خیار

 

داشتن پوستی لطیف و زیبا به عوامل مختلفی بستگی دارد که البته می‌توان آن را به کمک ماسک‌های پوستی موثر نیز به دست آورد. یکی از انواع ماسک‌های آبرسان که خواص بسیاری دارد، ماسک ماست و خیار است که با دارا بودن مواد مغذی ضروری، می‌تواند ویتامین‌های گوناگونی را به پوست صورت برساند.

 

همان طور که می‌دانید ماسک‌های گران مختلفی در بازار موجود هستند که می‌توانید از آن‌ها استفاده نمایید، اما پیشنهاد ما به شما این است که به جای صرف هزینه‌های گزاف، خودتان آستین‌ها را بالا زده و یک ماسک فوق العاده خانگی به کمک ماست و خیار تهیه کنید و به پوست خود مواد مغذی برسانید. در کنار این ماسک می‌توانید ماساژ صورت را نیز در منزل انجام دهید و با ایجاد خونرسانی بیشتر، طراوت دو چندانی را به پوست صورت خود ببخشید.

 

ماسک ماست و خیار

اگر پوستی خشک دارید، ماسک ماست و خیار یکی از بهترین گزینه‌ها برای پوست شما خواهد بود. به ویژه آن که مواد اولیه این ماسک به راحتی در دسترس بوده و برای تهیه آن‌ها، نیاز به پرداخت هزینه گزافی هم ندارید.

 

 

اما برای تهیه این ماسک چه مراحلی را باید طی کرد؟

پیش از هر کاری خیار را به خوبی بشویید و آن را از هر گونه آلودگی پاک کنید. سپس خیار را داخل مخلوط کن یا غذاساز ریخته و به شکل پوره درآورید. اکنون یک قاشق ماست به خیار بیفزایید. (توجه داشته باشید که بسته به اندازه خیار، میزان ماست تعیین می‌شود. یک قاشق ماست برای یک خیار متوسط در نظر گرفته شده و در صورتی که خیار کوچک یا بزرگ باشد، میزان ماست نیز به تناسب آن تغییر خواهد کرد.) ماست و خیار را به خوبی با یکدیگر مخلوط کرده و سعی کنید تا به یک ماسک یکنواخت دست یابید.

 

نکته ۱: در صورتی که به مخلوط کن یا غذاساز دسترسی ندارید، می‌توانید از یک رنده با دانه‌های بسیار ریز استفاده کرده و خیار را رنده کنید.

نکته ۲: حتما باید از ماست ساده در تهیه این ماسک استفاده شود، زیرا انواع دیگر ماست دارای افزودنی‌هایی هستند که نه تنها برای پوست مفید نبوده؛ بلکه ممکن است موجب بروز حساسیت‌های پوستی خفیف تا شدید شوند.

 

 

روش استفاده

اکنون که ماسک شما آماده شده است، باید روش صحیح استفاده از آن را بدانید. برای این منظور؛ ابتدا صورت خود را از هر کرم آرایشی پاک کرده و پوست را به خوبی آماده پذیرش ماسک نمایید. دستان خود را نیز به خوبی شسته و خشک کنید.

سپس مقداری از ماسک را روی پوست صورت قرار داده و به کمک انگشتان، آن را در تمامی نواحی پخش کنید. (در مورد ماسک ماست و خیار، می‌خواهیم قطر خوبی روی پوست داشته باشد؛ به شکلی که قادر به مشاهده پوست از روی ماسک نباشیم.)

هشدار: محدوده مجاز ماسک ماست و خیار در تمامی نواحی صورت به جز اطراف چشم‌هاست. وارد شدن این ماسک به چشم‌ها، می‌تواند موجب سوزش شده و یا تاری دید به همراه داشته باشد. این ماسک پوستی باید برای چیزی در حدود ۲۰ الی ۲۵ دقیقه، روی پوست شما باقی بماند. به دلیل چربی طبیعی موجود در ماست، به ندرت خشک شدن ماسک روی پوست گزارش شده و اغلب تا پایان ۲۵ دقیقه؛ ماسک طراوت خود را حفظ می‌کند.این ماسک نیاز به ماساژ و بازی دادن روی پوست نداشته و تنها باید مراقب باشید که بخشی از ماسک پاک نشده باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *